Jump to content

Mitsubishi L200 (konvertering fra Dodge D50) Ferdig til NC (Nesten)


Gaute Halsaunet
 Share

Recommended Posts

Settet er egentlig MPC sin Dodge D50, men her i en nyere AMT utgivelse. Disse bilene var jo rimelig globale biler og har blitt solgt under mange navn men her på berget het de Mitsubishi L200. I USA solgte Dodge disse som D50, da gjerne i RAM utgave. Men akkurat det driter jeg i....

Eneste som er forskjellig er grillen samt at jeg må støpe av reservehjulet og bruke det da MPC/AMT har lagt med noen alt for breie og totalt ubrukelige gummihjul med vaskemaskintrommel felger.

Grillen er egentlig lik i basisen men jeg må lage doble runde lykter i den istede for firkanta sealedbeam skrot.

Har jeg gjort noe enda da?

Nei

Jeg har åpna eska og tatt noen fæle bilder av det..... ::)

DSC01048.jpg

DSC01049.jpg

Og så et bilde for å vise hva jeg snakker om.

hist_004_1024.jpg

Updates to follow sometime in the future :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kan du ikke bare støpe av de hjula fra Datsun-pickuppen da? De skulle vel være sånn nogenlunde riktige...?

Og hvis du vil ha grill med runde lykter kanskje du kan ta utgangspunkt i grillen fra samme Datsun...?

 

Reservehjulet i settet er klin likt de hjula som sitter på bilene på bildet jeg posta (minus hjulkapsel) Grillen fra Datsunpickupen kan kanskje brukes ja :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sitter å småfikler litt med denne, funderer litt på fargevalg. Er det noen der ute som skulle ha noen slags referanse liggende på disse bilene?

Jeg tenker på hvilke farger de ble levert med og slikt.

Har du noen ideer til fargevalg så tar jeg gjerne i mot ;)

Kunne også tenkt meg bilder av slike fra Norge, om noen skulle ha noe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

blir ikke en Budalen Heimkok og høvleri med Ved vel;P

 

Jeg bygger ikke Budalen biler jeg, det er "Budalingen sjøl" John Arild og Kjell Terje sitt bord. Uansett så måtte jeg nok være mere frem med dremel og salt hvis denne skulle forestille noe oppi Budala, men tanken min er at denne bilen skal være i relativt grei stand.

Disse "brannstifter pinnene" jeg kjøpte skal nok brukes til noe annet ja ;)

Link to comment
Share on other sites

Jepp, de kan til og med brukes til og tenne opp i peisen med :D

 

Jeg synes de ikke var så godt egnet til å tenne opp i peisen med....

 

Virkelig? Jaja, du har sikkert rett. Har selv ikke prøvd å tenne opp med disse enda. Rekker mest sansynlig aldri å bli brukt til det heller :D

Men nå synes jeg at jeg må komme med en ordentlig oppdatering her snart ::)

Link to comment
Share on other sites

Tja, kanskje enklere aa lage et stk decal fremfor aa male, men jeg er sikker paa at du faar til det ogsaa etter litt plundring. :)

 

Nettopp det jeg mener også, planen min først var å lakkere luka i fargen som logoen skal ha og så karosseri fargen oppå. Men jeg tviler på at dette kan bli bra og dermed skal jeg prøve lage dekal. Aner ikke hvordan det blir men time-will-sjåvv :)

Link to comment
Share on other sites

Hva med en sånn die-cut-maskin? Vet ikke hva det heter på norsk. De koster (på nettet) fra 100 USD og oppover. Aner ikke hva de koster i Norge, men jeg har tenkt på å investere i en neste gang jeg er i USA. De kobles til dataen via USB-kabel og printer ut det du måtte tegne. Kanskje noen her på forumet har en sånn maskin og kan hjelpe deg? Er du forresten erfaren med å lage decaler?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




×
×
  • Create New...

Important Information

By visiting and/or register an account our forum you agree to our terms and privacy policy. Terms of Use.